TOPlist
  knihy od TC
filmy podle TC
hry podle TC
T o m   C l a n c y

Světově uznávaný spisovatel a autor desítek knih, které se prodávají v mnohamilionových nákladech po celém světě. Clancy bývá často označován za mistra technothrilleru. Přestože nikdy nesloužil v žádné ze složek ozbrojených sil USA, ve zpravodajských nebo státních službách, jsou jeho knihy plné neuvěřitelně přesnými popisy právě z těchto prostředí. Svých výborných znalostí vojenské techniky využil v pěti unikátních knihách provázejících čtenáře všemi složkami amerických ozbrojených sil. Na románových sériích Operační centrum a Net Force spolupracoval se Stevem Pieczenikem. Několik jeho knih bylo také zfilmováno.

 Thomas L. Clancy se narodil 12. dubna 1947 v Marylandu. Po studiích na Loyola College v Baltimoru (MD), kde se zaměřil na anglický jazyk, pracoval jako pojišťovací agent a založil si vlastní nezávislou pojišťovací společnost. Již na škole vždy snil o tom, že jednou napíše svůj vlastní román. Když jednou četl článek o sovětské fregatě, která se pokusila emigrovat do Švédska, inspirovalo ho to k sepsání asi jeho nejznámější knihy Hon na ponorku. Kniha vyšla poprvé v roce 1984 a stala se světovým bestsellerem. Vzbudila takový ohlas, že si Clancyho pozval sám americký prezident Ronald Reagan a prohlásil se za Clancyho nadšeného čtenáře.
 V roce 1971 se Clancy oženil se svou první ženou Wandou. V roce 1996 se manželé rozhodli rozejít, důvodem mohl být Clancyho vztah s Katherine Huang, asistentkou NY okresního návladního. Po 27 letech manželství se v roce 1998 Tom a Wanda rozvedli. 26. června 1999 se Clancy podruhé oženil. Jeho druhou ženou se stala 32letá Alexandra Marie Llewellyn. Je otec čtyř dětí, jejichž jména však odmítá prozradit. Pečlivě chrání svůj soukromý život.